logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
18 Northumberland Avenue, London, UK
(+44) 871.075.0336
ouroffice@vangard.com
Follow us

Вірні цілі у бізнесі

Вірні цілі у бізнесі

Перед тим, як ставити цілі в бізнесі, потрібно визначити свою візію – куди я хочу прийти і яким буде мій бізнес. 

Якщо хочете, щоб ваш бізнес залишався душевним і затишним для рідних та близьких, для вас важливо зберегти кав’ярню, в якій ви самі усе печете й готуєте, – це одна справа, а якщо хочете отримати світове лідерство в певній ніші – це зовсім інша річ. І цілі, які ви ставите перед собою в цих випадках, щоб досягти мети, кардинально різні. 

Критерії цілі

Лише після того, як ви зрозуміли візію, можна починати конкретизувати її в цілях – на 3, 5, 10 років. Далі треба визначити три найважливіші цілі, досягнення яких найбільше гарантує отримання візії. 

Поставити цілі – мабуть, найскладніша справа в розробці бізнес-стратегії. Щоб зробити це правильно, використовуйте критерії постановки цілей SMART. Отож, ціль має бути: 

specific – унікальна

measurable – вимірювальна

achievable – досяжна

relevant – релевантна

time bound – обмежена в часі

Цілями в бізнесі можуть бути продажі, доля ринку, кількість залучених клієнтів, задоволення клієнтів тощо 

Є прийом, який дозволить перевірити, чи достатньо цілей ви прописали і чи не забули про якусь важливу ціль. Для цього поставте собі запитання: чи можна досягти цих цілей, але все ще не стати тим, ким бачите себе у візії.  

Якщо не поставити правильні цілі, то не станете тим, ким хочете.

Кроки до мети

Ви поставили цілі (хочу продаватися в Х країнах і мати У клієнтів), а тепер подивіться на точку нуль – ваше місце відносно цих цілей (зараз я в одній країні і маю N клієнтів). Так побачите розрив між тим, що хочете і тим, що маєте. 

Каскадуйте ваші цілі на періоди. Якщо за рік хочете отримати 100 клієнтів, то в місяць має бути хоча б 8-9. 

І не забувайте про пріоритизацію. Іноді бізнесмени ставлять дуже багато цілей, гадаючи, що більше цілей, то більше здобудуть. Однак, виграє не той, хто досягає більше цілей, а той, хто досягає правильні цілі. 

Знайдіть цілі, які допоможуть максимально наблизити до візії. Бізнес – це така річ, де завжди трохи бракує ресурсів, тож їх точно не вистачить на усі цілі. Тому вкрай важливо обрати найважливіші. Це як збиратися на шашлики, тут головне – купити м’ясо, а не абрикоси на десерт.

Сфокусуйтеся на отих найбільш критичних, найважливіших цілях. 

Змінити концепцію

Одразу сплануйте розклад – коли перевіряти прогрес, де ви на шляху до цілі, вам вдається чи ні. Вкрай важливо встановити чіткі метрики, шкалу, за якою міряти ріст – доля ринку, нові офіси, кількість клієнтів за певний період. Це дозволяє бачити прогрес, переконатися, що ви йдете до цілі. 

Якщо минув певний час, а справа не йде вперед, змінюйте план досягнення ваших цілей. 

При постановці цілей враховуйте бар’єри і ресурси. Продумайте три головні причини, через які ваш задум може не вдатися і одразу розрахуйте ресурси для подолання цих перешкод. Так ви будете готовим до будь-якого розвитку подій. 

Якщо при постановці цілей бачите, що ваших ресурсів не достатньо для реалізації задуму: 

  • знижуйте планку на старті,
  • підіть в колаборацію. 

Ви хочете за рік заробити мільярд, а коли починаєте каскадувати, розумієте, що компанія навіть не встигне виготовити товар на мільярд. Або ж досягнення цілі передбачає конкретні інвестиції в маркетинг чи рекламу, але зараз фірма не може їх заплатити.

Тоді змінюйте ціль – наприклад, нас влаштує заробити 800 мільйонів, а не мільярд. При цьому ви не влізете в кредити, впишетеся в свій ресурс і вам буде комфортніше.  

Святкуйте

Велика чи довгострокова ціль демотивує та лякає. Тому велику ціль потрібно подробити на невеликі чіткі досяжні кроки – що зробити завтра, післязавтра, наступного тижня. 

Маленькі цілі мають бути легко досяжними. Досягнули – позначте галочкою. Це надихає, ви бачите, що вам вдається. 

А кожну, навіть невелику, перемогу бізнесу святкуйте. Шампанське чи тортик за класно закритий місяць, нового клієнта або інший успіх підсилить командний дух і спонукатиме досягати наступні цілі. 

Ставте і досягайте свої цілі! Удачі!

ukUkrainian